22.10.2025 r. klasy starsze spotkały się z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kwidzynie.
Aktualności
SPOTKANIE Z MŁODZIEŻOWĄ RADĄ MIEJSKĄ
- 4
IV Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Żyj z pasją!”
Zachęcamy do udziału uczniów naszej szkoły.
ROZGRZEWKA PROGRAMU DOBRY WYBÓR
W naszej szkole rozpoczęła się XIX edycja programu profilaktycznego „Dobry Wybór”, który ma na celu przeciwdziałanie uzależnieniom, promowanie zdrowego stylu życia oraz uczenie dokonywania prawidłowych wyborów.
WYCIECZKA KL. VB DO BRACHLEWA
17 października klasa 5b wybrała się pociągiem na wycieczkę do Brachlewa. Uczniowie mieli okazję zintegrować się na terenie Zielonej Szkoły w Brachlewie, upiec kiełbaski na ognisku oraz podziwiać okoliczną przyrodę. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
5
NOMINACJE W PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM 2025
Redakcja „Dziennika Bałtyckiego” i „Głosu Pomorza” poinformowała, że nasza szkoła została zgłoszona do nagrody w kategorii Szkoła Roku w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2025. Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymała Pani dyrektor Katarzyna Wejnert. Ponadto nominację do nagrody dla najlepszych nauczycieli otrzymali: w kategorii Nauczyciel klas 0-III: Agnieszka Szydzik-Kwintera, Patrycja Malankowska, a w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII: Anna Malinowska, Ewa Jurek, Joanna Hermaszewska i Magdalena Ruczko. Gratulujemy!
Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 21 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.dziennikbaltycki.pl/nauczyciel
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych oraz regulamin plebiscytu dostępne są na stronie: www.dziennikbaltycki.pl/rpe
2
WYKŁAD O BEZPIECZEŃSTWIE
16.10.2025 r. w naszej szkole odbył się wykład dotyczący bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz hejtu internetowego - jego przyczyn i konsekwencji. Został przeprowadzony przez mł. asp. Kamila Kaczorowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.
2
WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
16.10.2025 r. odbyły sie w naszej szkole wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Udział w głosowaniu wzięło 257 uczniów z klas IV-VIII. Komisja wyborcza stwierdziła, że do Zarzadu SU na rok szkolny 2025/2026 wybrano uczniów: Lena Konieczna kl. VIIIb, Lena Len kl. VIIIa i Oskar Kujawa kl. VIIa. Gratulujemy nowemu Zarządowi!
5
Szkoła Dobrego Słowa
Nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła Dobrego Słowa”, w którym uczymy się, że słowa mają moc. 13.10.2025 r. uczniowie klas ósmych poprowadzili warsztaty dla młodszych kolegów i koleżanek, podczas których rozmawiali o znaczeniu słów i ich wpływie na innych.
Na zakończenie każda klasa wykonała kwiat dobrego słowa – na płatkach znalazły się miłe i wspierające wyrazy skierowane do wychowawcy. Bo dobre słowo potrafi rozkwitnąć!8
Dzień Edukacji Narodowej
W poniedziałek 13.10.2025 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i innym pracownikom szkoły wręczone zostały kwiaty, podziękowania od uczniów, Nagrody Dyrektora i dyplomy za wieloletnią pracę. Uczniowie z klas Vb, VIIa i VIIc pod opieką pana Krzysztofa Kijka przygotowali występ okolicznościowy.
19
Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
9 października 2025 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy dostania się do następnego etapu.
Kwidzyński Budżet Obywatelski - wyniki
Z wielką radością informujemy, że projekt zgłoszony przez naszą szkołę w Kwidzyńskim Budżecie Obywatelskim został wybrany do realizacji. Projekt nr 8 - "Luneta, zjazd linowy, optyka i iluzja. (NIE)ZWYKŁY, naukowy plac zabaw dla wszystkich" - uzyskał 884 głosy (najwięcej spośród wszystkich projektów).
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na naszą Szkołę!
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Wyślij kartkę na 80-lecie
W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie świętuje swoje 80 urodziny. To wyjątkowa okazja, by wspólnie stworzyć piękną pamiątkę!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Wszystkie