Interdwójka to nowoczesne szkolne Centrum Edukacyjno-Informacyjne, składające się z biblioteki oraz sali komputerowej wyposażonej w 12 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, a także projektor, skaner i drukarkę. Czytelnicy mają również do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, znajdujące się w bibliotece. Interdwójka jest otwarta codziennie (oprócz środy) od 8.00 do 17.00.

     

BOGATY KSIĘGOZBIÓR   Ponad 17000 egzemplarzy książek w takich działach jak:
Bajeczki, wierszyki
Baśnie, podania, legendy
Powieści i opowiadania obyczajowe, historyczne, przygodowe, przyrodnicze
Literatura popularnonaukowa
● Literatura dotycząca regionu (Kwidzyn i okolice)
Poezja, dramat, itd.
 

DUŻY WYBÓR CZASOPISM   M.in.:  Biblioteka w Szkole, Przyjaciel Pies, Kumpel, Mówią Wieki, Kumpel, PC Word Komputer, Schody Kawowe, Świerszczyk, Victor Junior, Zeszyty Kwidzyńskie, Życie Szkoły i inne.
 

WYDAWNICTWA ELEKTRONICZNE   Ponad 250 płyt CD i DVD z komputerowymi programami edukacyjnymi i użytkowymi, encyklopediami, atlasami, filmami, grami itp.
 

SZYBKI  DOSTĘP DO INFORMACJI O ZBIORACH - KATALOGI KOMPUTEROWE   Za pomocą Internetu można szybko uzyskać poszukiwane informacje korzystając z katalogów szkolnego bibliotecznego programu komputerowego "Mol 2000+". Czytelnik ma do dyspozycji 5 katalogów (indeksów):
autorski
tytułowy
przedmiotowy
serii wydawniczych
UKD

(oferta czasowo niedostępna)
 

INTERNETOWY DOSTĘP CZYTELNIKÓW "INTERDWÓJKI"  DO WŁASNEGO KONTA BIBLIOTECZNEGO   Każdy czytelnik "Interdwójki" ma możliwość sprawdzania stanu wypożyczeń na własnym koncie bibliotecznym w programie "Mol 2000+" za pomocą Internetu

(oferta czasowo niedostępna)
 

ZAJĘCIA W SALI KOMPUTEROWEJ   Zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne w sali komputerowej z wykorzystaniem sprzętu komputerowego:
komputery
projektor multimedialny
programy edukacyjne (słowniki, encyklopedie, itd.)
dostęp do Internetu
godziny do dyspozycji uczniów ("zielone okienka")