PAŹDZIERNIK 2009
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W 2009 roku po raz drugi na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (w poprzednich latach był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od
1999 roku przez:
INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP
- IASL
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w  życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło:

"Biblioteki szkolne - pełen obraz"

"Interdwójka" również włączyła się do organizacji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku przygotowaliśmy szereg bardzo ciekawych przedsięwzięć. Trwały one przez cały miesiąc październik.

1. VI Szkolny Konkurs   "Moja książeczka" dla klas II-III. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się we wtorek 27 października (zobacz wyniki). Wykonane przez uczniów książeczki można było obejrzeć na wystawie w bibliotece szkolnej, a obecnie można je wypożyczać do domu.

2. Na plakacie "Warto przeczytać" wywieszonym w dniach 5-26 października na korytarzu przed biblioteką uczniowie wypisywali tytuły ulubionych książek, które chcieliby polecić swoim kolegom.

3. "Starsi czytają młodszym" - wolontariuszki "Interdwójki" będą czytać książki dzieciom z sąsiednich przedszkoli.

4. W ramach szkolnego programu "Zgrana klasa", do 7 października każda z klas wykonała plakat reklamujący szkolną bibliotekę, Plakaty zostały wywieszone na drzwiach poszczególnych klas (zobacz zdjęcia).

5. Każdy czytelnik, który wypożyczył książkę w dniach 1-14 października otrzymał niespodziankę.

6. Od 12 do 16 października zaprosiliśmy do obejrzenia wystawy książek O ZWIERZĘTACH, a od 19 do 23 października - wystawy nowości książkowych.

7. Wprowadzenie uczniów klas I do grona czytelników biblioteki -
odbyło się w drugiej połowie października.

8. W październiku (z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych) odbył się I etap nowego szkolnego turnieju czytelniczego "Mole książkowe" (zobacz).

Święto zostało
nagłośnione za pomocą plakatów oraz na naszej stronie internetowej.

zobacz galerię fotografii z MMBS 2009

rok szk. 2008/2009