strona miejska programu

START

WOW! WRESZCIE WYSTARTOWALIŚMY!

W poniedziałek, 27 listopada, w pochmurne, mgliste popołudnie członkowie  drużyn wraz z wychowawcami przybyli do sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2, gdzie miał odbyć się  start programu „DOBRY WYBÓR”.

Uczniowie byli super przygotowani: mieli plakaty, ułożone hasła i okrzyki, specjalnie opracowane układy choreograficzne z użyciem pomponów, a klasa VIa – specjalne koszulki  „Z jak zdrowie”. Część uczniów założyła kolorowe T- shirty z nazwą naszej szkoły.

Po wejściu do sali wszyscy czekaliśmy, pełni napięcia na to, co się wydarzy…         Spotkanie rozpoczęła pani Grażyna Krzysztofiak i przedstawiła wszystkich gości: przedstawicieli „Team49” ze Szwecji, pana Burmistrza, sportowców, nauczycieli. Wszyscy uczniowie dostali znaczki symbolizujące program „DOBRY  WYBÓR”. Po krótkim przypomnieniu idei programu nastąpiła długo wyczekiwana prezentacja wszystkich 19 drużyn. Były one bardzo różnorodne i ciekawe, choć musieliśmy mocno skupiać swoją uwagę, by wszystko dobrze usłyszeć.

Dużym zaskoczeniem  okazał się wjazd na motorze przedstawiciela Kwidzyńskiego Klubu Motorowego. Młodzież przywitała go gromkimi brawami. Następnie sportowcy z MMTS oraz MTS  BASKET opowiadali o tym, jak osiągać w życiu sukcesy bez palenia, picia alkoholu i brania  narkotyków.

Dużą atrakcją była wspólna zabawa ze sportowcami na płycie boiska. Przedstawiciele drużyn mieli okazję do rozmowy z nimi. Szczególnie miłe było spotkanie z absolwentem naszej szkoły, Maciejem Mroczkowskim. „Dwójkę” ukończył w 1995 roku, a obecnie jest w kadrze  drużyny ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn. Spotkanie było bardzo miłe dla Maćka i dla naszych uczniów. Pozowali do wspólnego zdjęcia.

zobacz wszystkie zdjęcia ze "Startu"